top of page
ayelet.png

זה לא מה שאתה רואה אלא איך

איילת קלטר, מייסדת ומנהלת מרכז "שפת האכילה"

שלום , שמי איילת קלטר ואני מובילה בישראל קרוב לעשרים שנה את השיח המקצועי החברתי, כנגד מרדף הרזון, תעשיית האשליות של הדיאטה והאפליה על רקע משקל. אני מקדמת שוויון בריאות ואיכות חיים לכל האנשים בכל הצורות והגדלים.

 

אני מומחית בטפול בהשמנה והתנהגויות אכילה ומנהלת התכנית שפת האכילה – התנהגויות אכילה ותפיסת הגוף – המרכז, המוביל בישראל את הידע והניסיון המקצועי בתחום הטיפול בהתנהגויות אכילה ותפיסת הגוף.

 

אני בעלת תואר שני בביוכימיה ותזונה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, בשילוב עם בית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב. למדתי טיפול  משפחתי, פסיכותרפיה בתוכנית לגישות פסיכודינמיות בהבנת התפתחות מבוגרים בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב, הנחיית קבוצות במכון תל"מ, לימודים במרכז הישראלי לבריאות גוף ונפש ולימודי השלמה למסלול דוקטורט בחוג לפילוסופיה באוניברסיטת תל אביב. אני מרבה ללמוד ולהשתלם בכנסים מקצועיים ובסדנאות בעולם אצל מיטב המורים, פרופ' ג'ון קבאט זין (mindfulness), פרופ' סטיב הייז (ACT- acceptance commitment  therapy), דר' ג'ין קריסטלר

(MB EAT-mindfulness based eating) ואחרים.

 

אני מרצה בכנסים בארץ ובעולם, כותבת בעיתונות, ומרבה להשתתף בתוכניות רדיו וטלוויזיה בישראל, כיועצת מקצועית בתחום

ובעלת בלוג בעיתון הארץ - https://www.haaretz.co.il/blogs/ayeletkalter
 

אני מרצה בתוכנית ללימודי תואר שני בתזונה בפקולטה לחקלאות ברחובות.  

וכיהנתי כיושבת ראש עמותת הדיאטניות הקליניות בארץ - "עתיד" וכדוברת העמותה.

 

במסגרת מטרותי לשינוי חברתי ומקצועי, פתחתי ב 2007 תכנית לימודים מקצועית חדשנית "דיאלוג האכילה", בשיתוף עם המרכז האוניברסיטאי אריאל. תכנית, שיעודה היה שינוי התפיסה החברתית והטיפולית בקרב אנשי המקצוע העוסקים בתחום הטיפול בהשמנה בארץ. וכיום אני מנהלת תכנית לימודים דו שנתית לאנשי מקצועות הבריאות והטיפול " שפת האכילה טיפול בהתנהגויות אכילה ותפיסת הגוף" התוכנית מתקיימת באוניברסיטה העברית ברחובות, במדור ללימודי חוץ.

 

בשנה הקרובה אני מתעתדת לפתוח תכנית לימודים נוספת המיועדת לאנשי מקצועות החינוך, כדי שיהיו מובילי שינוי בגנים ובבית הספר בסוגיות הסבוכות של תפיסת הגוף, הערכה עצמית, קבלה ודחיה חברתית על רקע משקל הגוף, אכילה והשמנופוביה החברתית https://www.eatingdialog.com/education-training

 

 

פרסמתי עד כה שלושה ספרים.

  • הראשון, יצא לאור, בהוצאת ידיעות אחרונות בשנת 2005 "כמה שוקל האושר – על אוכל גוף ונפש" ובתרגום לאנגלית באמזון (בדצמבר 2016)

  • How Much Does Happiness Weigh On Food, Body and Spirit

  • השני יצא לאור בשנת 2011 ונקרא " כולנו אנשים אמיתיים – דיאטה הכישלון המצליח ביותר בעידן המודרני" בהוצאת רימונים.

  • הספר השלישי יצא בחודש יוני 2015 בהוצאת הדובדבן – "יורדים מהמשקל – מבט חדש על שפת האכילה". ובתרגום לאנגלית באמזון תחת השם:  "Mindful Eating - Free Yourself from the Diet Language"


  •  

אני מובילה בישראל את המאבק באפליה על רקע משקל ובקידום שוויון בריאות ואיכות חיים לכל האנשים בכל הצורות והגדלים. הקמתי מלכ"ר, שמטרתו לשנות את השיח הציבורי מקצועי בישראל בסוגיית הדיאטות, המשקל והאכילה ולמנוע אפליה על רקע משקל – "אדם ומלואו" – הארגון הישראלי למניעת אפליה על רקע משקל (חל"צ). בראש המלכ"ר עומד פרופ' זמיר הלפרן, המלווה את דרכי המקצועית ב-15 השנים האחרונות כמנטור וכשותף לחזון ולדרך.

במסגרת הפעילות החברתית שלי כוננתי מספר דיונים בכנסת בוועדה לזכויות הילד ובוועדת הרווחה מתוך מטרה להוביל שינוי בקרב הילדים בסוגיות משקל, הערכה העצמית והאכילה בריאה. http://www.knesset.gov.il/committees/heb/material/data/yeled2012-07-16.pdf

כמו כן הייתי היוזמת והיועצת של הסדרה "שמנופוביה" שעלתה בערוץ  8 https://hot.ynet.co.il/home/0,7340,L-13372-161356,00.html ולסדרה נוספת שעלתה בחדשות ערוץ 10 שאף היא עסקה בסוגיות האפליה על רקע משקל בחברה בישראל.

אני מאמינה, שבאמצעות השפה הבינאישית והתוך אישית, ניתן לחולל ולהוביל שינויים אישיים ושינויים חברתיים. וזה בעצם עיקר ההתמחות של מרכז שפת האכילה בשנים האחרונות.

bottom of page